יום ו', טז’ בתמוז תשע”ט
דף הבית מרחבי כיתות תחומי דעת טפסים הנהגת הורים גלריית תמונות יצירת קשר
ביום רביעי 19.6.19 התקיים טקס סיום מחזור נ"ח. היה מרגש ומושלם. אנא כנסו לגוף ההודעה כדי לצפות בתמונות.
קרא עוד...
הורים ותלמידים יקרים, אנא כנסו לגוף ההודעה. צורפו תמונות מהכנס המוצלח.
קרא עוד...
הורים יקרים, הנכם מוזמנים לכנס יזמים ומסיבת סיום שכבות ג-ו ביום שישי הקרוב - 14.6.19. פרטים מלאים בגוף ההודעה.
קרא עוד...
השבוע חגגנו את סיום תכנית המצוינות אמירים. בערב קסום ומרגש, שבו השתתפו תלמידי אמירים והוריהם, הציגו התלמידים את עיקרי התכנית. במהלך הערב, נאמו חלק מהתלמידים בסגנון "טד". ובסיום הערב, חולקו תעודות.
קרא עוד...
בתאריך 4.6 התקיים מופע הוקרה לשיריה של היוצרת נורית הירש בהיכל התרבות בכפר סבא. תלמידי בית הספר עלו על הבמה כדי לשיר את שירה: "קבלי נא את השיר" (מילים: יורם טהרלב). היה מחמם ומרגש.
קרא עוד...
מרכז מש"ב להדרכה בינלאומית בנושאי חינוך על שם אהרון עפרי יצר סרטון אודות "מיומנויות היזמות במערכת החינוך". תלמידי גורדון מופיעים בו. אנא כנסו והתרשמו.
קרא עוד...
ביום שישי 31.05.19 נערך טקס שבועות על ידי תלמידי שכבת א. בטקס צפו גם ילדי הגנים, שבאו אלינו לביקור. היה טקס מושקע וחגיגי.
קרא עוד...
ביום שלישי 28.5.19 הגיעה משלחת מטעם משרד החוץ, שכללה אנשי חינוך בכירים מרחבי העולם, אל בית ספרנו. המשלחת הגיעה במטרה ללמוד אודות תהליכי הלמידה ואודות האג'נדה החינוכית - כיצד חינוך ליזמות בא לידי ביטוי בחיי היומיום של התלמידים והצוות החינוכי - בגורדון. הביקור היה מוצלח מאוד - יישר כוח!
קרא עוד...
במסגרת החינוך ליזמות בקרב תלמידי שכבות א-ו, יוזם כל ילד רעיון מתוך חלום או מתוך צורך. הוא מלווה על ידי הצוות החינוכי עד לכדי מימוש היוזמה למוצר או לשירות. בדרך חדשנית זו, אנו מטפחים לומד עצמאי, פרואקטיבי, מעורב מבחינה חברתית, תורם לחברה ומוביל שינוי חברתי. אנו מאמינים, כי בדרך זו הופך הפרט להיות שייך, מוגן, בעל ערך עצמי ובעל משמעות. מיומנויות המאה ה-21 הבאות לידי ביטוי בתהליך הינן: אוריינות מידע, אוריינות תקשוב, עבודת צוות וחשיבה ביקורתית.
קרא עוד...
בתאריך 21.5 התקיים מופע הוקרה לשיריו של היוצר קובי אושרת בהיכל התרבות בכפר סבא. מקהלת בית הספר עלתה על הבמה כדי לשיר את שירו: "אולי עוד קיץ נפגש" (מילים: שמרית אור, לחן: קובי אושרת). היה מרגש.
קרא עוד...
במסגרת ביקור של משלחת מסין, מעיר הבירה ג'ינאן של מחוז שאנדונג, בעיר כפר סבא, פתחנו את שערינו בפני המשלחת. מטרת הביקור הייתה להציג בפניה את תהליכי הלמידה האחרת המתקיימים אצלנו. היה מעניין ומרגש מאוד. בשבוע הבא, תבקר משלחת נוספת מטעם משרד החוץ, שבה עשרים וחמישה חברים רבי דרג, שיגיעו כדי להתרשם מתהליכי היזמות שאנו מקדמים בבית הספר שלנו.
קרא עוד...
קרא עוד...
ביום שישי 10.5.19 נחגוג את חג העצמאות עם פלאפל ותוספות בכיתות (כנסו לגוף הכתבה, מצורף מתכון לפלאפל)
קרא עוד...
הנכם מוזמנים לערב שירי לוחמים קהילתי, שיתקיים ביום שלישי 07.05.19 בשעה 19:45 ברחבת בית הספר.
קרא עוד...
ביום חמישי 02.05.19 בשעה 08:15 תתקיים ברחבת הבמה "מסכת יום השואה והגבורה". המסכת תכלול את היצירה "המגירה השלישית של סבא" (מאת: גודי טל קופלמן). ביום זה, תלמידי בית הספר יגיעו עם חולצות לבנות.
קרא עוד...
משפחת גורדון היקרה, שיהיה לנו חג פסח שמח. היציאה לחופשת הפסח תתקיים בתאריך 11.4.19 - יום חמישי. החזרה מחופשת הפסח תתקיים בתאריך 28.4.19 - יום ראשון.
קרא עוד...
שני תייצג את בית ספרנו בגמר חידון הקיימות העירוני ב 3.6.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
הפעילות תתקיים בשני סבבים: שכבות ד', ה', ו' - יום שישי 29/3 שעה 11:00-11:50. שכבות א', ב', ג' - יום שישי 5/4 שעה 11:50 - 11:00.
קרא עוד...
חיילי חטיבת הצנחנים מודים לנו.
קרא עוד...
בשלל התחפושות ובשלל הצבעים!
קרא עוד...
תלמידי כיתות ה-ו עבדו בזוגות בשיעור אמנות ופיסלו דמויות אדם קוביסטיות מקרטונים בהשראת האמן הנודע פיקאסו.
קרא עוד...
יישר כוח לכל מי שהשתתף במירוץ. אלופים נשארים אלופים.
קרא עוד...
יום חמישי 14/3 - יום ארצות מסביב לעולם (למשל: סין, יפן, ארגנטינה וכו'); יום שישי 15/3 - יום פיג'מות; יום ראשון 17/3 - יום בעלי מקצוע (למשל: שוטר, אחות, מורה וכו'); יום שני 18/3 - יום חיות (למשל: כלב, חתול, זברה וכו'); ביום שלישי י"ב באדר 19/03/18 יתקיים "קרנבל פורים".
קרא עוד...
בין השעות 12:00 - 10:00. התרגיל יבוצע במתווה של רעידת אדמה בזמן שהילדים ישהו בכיתות.
קרא עוד...
כמידי שנה מפעיל משרד החינוך תרגיל התגוננות ארצי בשיתוף פיקוד העורף. התרגיל יחל מהשעה 13:30 ועד 20:00.
קרא עוד...
להלן עיקרי הדברים בהרצאה:
קרא עוד...
תלמידים והורים יקרים, בתאריך 1.3.19 יתקיים בביה"ס שוק תחפושות. במידה שיש ברשותכם תחפושות שאינן בשימוש או אביזרים של פורים שאינם בשימוש, זהו הזמן להביא אותם לביה"ס. כל מי שיביא, יקבל "קופון", שבאמצעותו יוכל לרכוש תחפושת או אביזר. בנוסף, ניתן יהיה לרכוש תחפושת ואביזר במחיר של 2 ש"ח. אז - מהרו לארגז התחפושות ועשו בו סדר. ושיהיה לכולנו חג שמייח ובעיקר מבדח!
קרא עוד...
הרפתקאות דוד אריה היא סדרת ספרי ילדים רבי מכר מאת ינץ לוי שמתלווה אליה אתר אינטרנט. גיבור הסדרה הוא דוד אריה שמספר לאחייניו הרפתקאות דמיוניות במחוזות בדויים. ספרי הסדרה הם בז'אנר הגוזמאות, המעשיות והפנטזיה.
קרא עוד...
השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ייערך בתאריכים: 7-3 בפברואר 2019 ויוקדש לנושא: "גם ברשת יש גבול״. נשמח אם תיקחו חלק בשבוע הגלישה ותבואו להרצות בפני התלמידים אודות הנושא. מי שמעוניין מוזמן לפנות אל מחנכת הכיתה.
קרא עוד...
שיהיה לכולנו בהצלחה במחצית ב'
קרא עוד...
בתאריך 29.1.19 ציינו ברחבי הארץ את יום המילה הטובה, מיזם שמטרתו לעשות שינוי בשיח ברשתות החברתיות ובכלל בסביבה של כולנו בפרט.
קרא עוד...
בתאריך 21.1.19 ציינו את יום המאבטח. תלמידי בית הספר הביאו ל"שומרוס שלנו" עוגה קפה ופינוקים.
קרא עוד...
במסגרת הלמידה אודות סיפור המבול המקראי, יצרו תלמידי שכבת ב' בליווי מאיה שלנו תיבות מחומרים ממוחזרים, ביניהם: בקבוקים, קופסאות, גלילי נייר, מקלות ארטיק ועוד. למידה משמעותית שכולה שמירה על הסביבה.
קרא עוד...
קרא עוד...
בשל החשיבות הרבה הקיימת בשיח דיגיטלי מכבד, תלמידי שכבת ג-ד ישתתפו בהרצאה זו בתאריך 4.1.19. ואילו, תלמידי שכבת ה-ו (בליווי הורה אחד) ישתתפו בהרצאה זו בתאריך 25.1.19. בנוסף, בתאריך 11.3.19 תתקיים הרצאה פתוחה לכלל הורי התלמידים בשעות הערב. ההרשמה מתבצעת אצל מחנכות הכיתה.
קרא עוד...
ממשלת ישראל הכריזה על יום כ"א בטבת, הוא יום הולדתו של אליעזר בן־יהודה, יום הלשון העברית. מכיוון שכ"א בטבת חל השנה בשבת, יצוין יום העברית בי"ט בטבת תשע"ט, 27 בדצמבר 2018.
קרא עוד...
בתחרות הכתיבה הבינלאומית ללומדי עברית כשפה נוספת - "לבחור באור", שנערכת על ידי מכון מופ"ת בשיתוף אגודת הסופרים העברים, הגיעה אסיה טרחוב מכיתה ה'1 לשלב הגמר. משתתפת נוספת שלקחה חלק בתחרות היא ליטיסיה צוימן מכיתה ו'2. כל הכבוד לכן - אלופות. יישר כוח!
קרא עוד...
בחידון זהירות בדרכים הבית ספרי שנערך לפני חג החנוכה עלתה לשלב העירוני יסמין פריימן מכיתה ה'3. הודות ליסמין תלמידי כיתה ה'3 ישתתפו בחידון זהירות בדרכים העירוני ויעודדו את בת כיתתם. חידון זה יתקיים במעמד ראש העיר רפי סער ויהווה שלב הגמר בחידון של בתי הספר היסודיים בעיר. הגמר יתקיים בתאריך 17.12 בהיכל התרבות כפר סבא. מחזיקים לך אצבעות יסמין!
קרא עוד...
לקראת חג החנוכה, תרמו תלמידי ביה"ס חטיפים למשפחות נזקקות בשיתוף עמותת "מלא הטנא". תלמידי כיתה ה'3 סידרו את החטיפים בשקיות מקושטות והוסיפו ברכות אישיות שמחממות את הלב. תודה רבה לכל מי שלקח חלק באיסוף התרומות. ותודה מיוחדת לנציגת וועד שכבת ה', גברת אסתר סמימי, שהובילה את התהליך כולו.
קרא עוד...
הורים יקרים, רצינו להגיד לכם תודה רבה על יום המורה המושקע. הארוחה הייתה טעימה ומפנקת ושלל הברכות, האיחולים והמתנות חיממו לנו את הלב. בקיצור היה מושששלם. מאיתנו צוות המורים וההנהלה.
קרא עוד...
במסגרת תרגיל התגוננות ארצי במוסדות החינוך וכחלק מהיערכות לשעת חירום, ייערך תרגיל "למידה מרחוק" ביום ראשון 25 בנובמבר 2018, י"ז בכסלו תשע"ט. התרגיל יחל מתום יום הלימודים ויסתיים בשעה 20:00 באותו היום.
קרא עוד...
ביום שישי 26.11.18 חגגו תלמידי כיתות ב' בבית ספר גורדון את קבלת חומש בראשית בבית הכנסת "בית עזרא".
קרא עוד...
בבית הספר שלנו מעניקים חשיבות ל"אחר" ועל כן ישנן מסגרות הנותנות מענה לשונות בין התלמידים, ביניהן:
קרא עוד...
חברת הילדים הדמוקרטית
הנהגה ירוקה
נאמני זה"ב
נאמני ספריה
חממה ליזמות
תכנית אמירים
הקשר הרב דורי
רדיו גורדון-גוונים
חווה חקלאית
מקהלה - בוגרת וצעירה
נבחרות אתלטיקה
עיתון בית הספר
שישי עם גילה
שגרות בוקר
מפגשי "יא סלאם"
למידה בשעת חירום